کد خبر : 5734

اعظمی:

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس، گفت: ایران هیچگاه و در هیچ شرایطی حضور تروریست‌های خارجی و مزدور را در نزدیکی مرزهای خود تحمل نمی‌کند و حضور آنها در منطقه قفقاز به صلاح هیچ کشوری نیست.

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی نماینده مردم‌جیرفت و عنبرآباد، در خصوص مناقشه دو کشور آذربایجان و ارمنستان، گفت: آذربایجان و ارمنستان، دو کشور همسایه ما هستند که جمهوری اسلامی ایران بر اساس حسن همجواری، روابط سیاسی، اقصادی و فرهنگی گسترده ای با هر دو کشور دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت و تمامیت سرزمینی جمهوری آذربایجان دفاع می‌کند و در عین حال، معتقد است که حقوق ساکنان ارمنی و اقلیت ها در قره باغ باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه نکته نگران کننده در مناقشه ارمنستان و آدربایجان انتشار اخباری در مورد استفاده از گروه های مزدور خارجی و ترویست در این درگیری‌ها است، تصریح کرد: ایران هیچگاه و در هیچ شرایطی حضور تروریست‌های خارجی و مزدور را در نزدیکی مرزهای خود تحمل نمی‌کند و حضور آنها در منطقه قفقاز  به صلاح هیچ کشوری نیست. امنیت مرزهای کشور خط قرمز ما محسوب می‌شوند و نا‌ امنی در مرزهای خود، چه شمال، چه جنوب و چه در شرق و غرب را بر نمی‌تابیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: به عنوان رزمنده دفاع مقدس و برادر شهید که تجربه جنگ تحمیلی را دارم، شدیدا معتقدم که درگیری و جنگ به نفع منطقه و کشورهای همسایه نیست زیرا علاوه بر تلفات انسانی، خرابی و ویرانی، از بین بردن منابع اقتصادی، توسعه، رفاه و پیشرفت را به همراه دارد.

اعظمی با تاکید بر اینکه کشورها در عرصه روابط بین‌المللی، باید از روش‌های مسالمت آمیز برای حل اختلافات به جای جنگ استفاده کنند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی خود را برای مساعدت به حل و فصل اینگونه اختلاف اعلام کرده زیرا روابط دوستانه‌ای با هر دو کشور آذربایجان و ارمنستان دارد.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: برای میانجی گری و حل و فصل اختلافات بین آذربایجان و ارمنستان، طرحی  آماده و توسط آقای عراقچی معاون وزارت امور خارجه به هر دو کشور ارائه شده، این طرح و مساعی جمیله ایران می تواند به صلح و سازش بین دو کشور کمک کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی