کد خبر : 5725

مقتدایی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه به دنبال صلح و ثبات در منطقه بوده و هیچگاه به تنش‌زایی در منطقه دامن نزده است.

عباس مقتدایی، با اشاره به نقش ایران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه، اظهار داشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران این بوده که کشورهای منطقه در فضایی توام با صلح و دوستی روابط خود را پیگیری کنند و به روند صلح کشورها کمک می‌کند و هیچ‌گاه روندهای جنگ طلبانه را در منطقه تقویت نکرده‌ است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه روندهای جنگ افروزی در منطقه را تقویت نکرده است. حفاظت و حراست از مرزها و پشتیبانی تمام عیار از منافع ملی سیاست اصولی دیگر ایران بوده که در قضیه ارمنستان و آذربایجان نیز از حساسیت های خاص و خطوط قرمز خود حفاظت می کنیم و همین رویکرد اصولی را نیز اعمال می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران در ارتباط با موضوع تنش میان ارمنستان و آذربایجان هیچگاه مبحث صلح و دوستی و ضرورت آن را از نظر دور نداشته است و کشورهایی که شایعاتی را در رابطه با ارسال سلاح از سوی جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند قطعا هیچ سندی در این رابطه ندارند و اینگونه شایعات برای تضعیف ایران است.

مقتدایی اظهار کرد: جایگاه سیاسی جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی روبه رشد است و پیشنهاد میانجی‌گری برای تقویت روند صلح از اقدامات ایران بوده که در طی هفته‌ها و روزهای اخیر با جدیت دنبال شده است

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی