کد خبر : 5690

حیدری مطرح کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از طرح ایران برای حل مناقشه قره‌‌باغ را تشریح کرد.

شهریار حیدری ، در تشریح جزئیاتی از طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ، گفت: کشور های مختلف از جمله روسیه طرحی برای آتش بس در قره باغ دادند اما این طرح کامل نبود و منجر به  شکسته شدن آتش بس بین آذربایجان و ارمنستان شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران طرحی به ارمنستان و آذربایجان ارائه کرده تا منافع دو طرف مناقشه در قره باغ تامین شود.

وی با در تشریح طرح ایران برای حل مناقشه قره‌باغ، افزود: در طرح حل مناقشه قره باغ که از سوی ایران ارائه شده ابتدا بحث صلح و آتش بس مطرح شده سپس باید توافق 2 کشور با پادر میانی کشور‌های ثالث، بی طرف و معتقد به صلح و دوستی انجام شود.

نماینده مردم سرپلذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: راهکار ایران برای حل مناقشه قره باغ، ابتدا برقراری آتش‌بس سپس برگزاری نشستی چندجانبه بین آذربایجان و ارمنستان با پادرمیانی ایران و کشورهای همسایه از جمله روسیه است.  

حیدری تصریح کرد: طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ تا کنون موثر بوده و پیرامون این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی های کارشناسی را انجام خواهیم داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی