کد خبر : 5553

مالکی تشریح کرد:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نبود رایزن اقتصادی در سفارتخانه ها موجب شده مسئولیت افزایش سطح مناسبات اقتصادی بر دوش سفرا گذاشته شود.

فداحسین مالکی  ، در رابطه با اهمیت افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی کشورمان در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: دیپلماسی اقتصادی جایگاه والایی در سیاست خارجی کشورها دارد زیرا این مهم می تواند بر افزایش سطح مناسبات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی همسایگان تاثیر مستقیم بگذارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلفی رایزن های اقتصادی در سفارتخانه های کشورمان در خارج از کشور حضور ندارند لذا مسئولیت افزایش سطح مناسبات اقتصادی بر دوش سفرا گذاشته می شود.

وی افزود: البته سفرا تلاش های خوبی انجام می دهند اما رایزن های اقتصادی به دلیل داشتن تخصص می تواند در لایه های اقتصادی کشورها ورود کرده و بر این اساس دستاوردهای بهتری را رقم خواهند زد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اخیرا معاونت اقتصادی در وزارت امورخارجه تشکیل شد تا بتوانیم شاهد افزایش مناسبات اقتصادی و توجه به مولفه دیپلماسی اقتصادی باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به ظرفیت خوب سفرای کشورمان و همچنین ظرفیت های اقتصادی ایران اسلامی، شاهد افزایش تعاملات اقتصادی با دیگر کشورها باشیم.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی