کد خبر : 5538

عزیزی با اشاره به پیشنهاد چینی‌ها برای مقابله با آمریکا:

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قدرت های اقتصادی خوبی در آسیا وجود دارد که می توانند در مقابل یکجانبه گرایی دلار بایستند.

ابراهیم عزیزی ، در واکنش به درخواست چینی ها برای اتحاد کشورهای آسیایی علیه جاه‌طلبی‌های آمریکا، گفت: امروزه به وضوح می توان دید قدرت بسیار بزرگی در آسیا وجود دارد که در صورت اتحاد آنها می توان اقدامات موثری انجام داد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ویژگی ها و اشتراکات فراوان فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره بین کشورهای آسیا خصوصا غرب این قاره وجود دارد که می تواند سدی در برابر زیاده خواهی های استعمارگران باشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال قدرت های اقتصادی خوبی در آسیا وجود دارد که می توانند در مقابل یکجانبه گرایی دلار بایستند و زمینه بروز آسیب های اقتصادی را کاهش دهند.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد چینی ها در راستای اتحاد کشورهای آسیایی علیه جاه‌طلبی‌های آمریکا در شرایط کنونی امری سازنده است و باید از سوی کشورها پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وانگ یی وزیر امور خارجه چین از کشورهای همسایه‌اش خواست در برابر جاه‌طلبی‌های ژئوپولتیک آمریکا در آسیا بایستند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی