کد خبر : 5464

سلیمی با اشاره به سفر نماینده ویژه آمریکا به آلمان:

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها باید چهره مستقلی از خودشان در برابر آمریکا نشان دهند نه اینکه به نوعی نقش یکی از ایالات های آمریکا را ایفا کنند.

علیرضا سلیمی  با اشاره به سفر نماینده ویژه آمریکا به آلمان برای رایزنی علیه ایران، گفت: اروپایی ها باید چهره مستقلی از خودشان در برابر آمریکا نشان دهند نه اینکه به نوعی نقش یکی از ایالات های آمریکا را ایفا کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشورهای اروپایی در برجام وعده دادند و تعهداتشان را امضا کردند، از این رو باید برای تحقق آنها تلاش کنند.

وی ادامه داد: امروزه زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است، از این رو شاهد بروز برخی رفتارها و اقدامات مانند سفر نماینده ویژه آمریکا برای رایزنی علیه ایران به اروپا هستیم که این مهم صرفا برای اقناع سازی افکار عمومی این کشور است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این مهم در حالیست که امروزه افکار عمومی دنیا شاهد پایبندی ایران به تعهدات برجامی بوده و اکنون زمان آن فرارسیده که اروپایی ها در مقابل افکار عمومی دنیا پاسخگو باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اتخاذ موضع گیری های سیاسی برای عدم همراهی با تحریم های آمریکا از سوی اروپا کافی نیست و این کشورها باید راهکارهای عملی برای خنثی سازی محدودیت ها علیه ایران ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در ادامه تلاش برای متقاعد کردن متحدان اروپایی به پیروی از مواضع واشنگتن علیه رفع تحریم تسلیحاتی و برنامه هسته‌ای ایران، به آلمان سفر کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی