کد خبر : 5460

مالکی با اشاره به علت شکست مذاکرت صلح افغانستان:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها با کمرنگ کردن حضور دولت قانونی افغانستان در روند مذاکرات صلح، زمینه شکست این امر را فراهم کردند.

فداحسین مالکی، در واکنش به اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه ایران از روند صلح در افغانستان حمایت کافی نکرده است، گفت: آمریکایی ها طی دهه‌های اخیر استراتژی های اشتباهی در منطقه اجرایی کردند از این رو همواره با شکست مواجه می شوند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع معادلات افغانستان به گونه‌ای است که نمی توانند جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از کشورهای منطقه را کنار بگذارند.

وی ادامه داد: البته جمهوری اسلامی ایران دخالتی در امور داخلی افغانستان ندارد و اظهارات نماینده ویژه آمریکا مبنی بر اینکه شکست روند صلح در این کشور به دلیل دخالت ایران بوده، شیطنت و دروغ بزرگی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بیش از 18 سال در منطقه خصوصا افغانستان گرفتار شده اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها موجب شدند دولت مرکزی و قانونی افغانستان حضورش در مذاکرات صلح کم رنگ شود و در این میان تلاش کردند به طالبان مشروعیت سیاسی بدهند که استراتژی شتاب زده ای محسوب می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی