کد خبر : 5458

فرمانده مرزبانی ناجا با قدردانی از نظارت میدانی دکتر قالیباف از مرزهای جنوب شرقی کشور:

فرمانده مرزبانی ناجا معتقد است بدون شک بازدید رئیس مجلس از مرزهای جنوب شرقی کشور در ارتقا امنیت کشور اثرگذار است زیرا آقای قالیباف سابقه‌ی فرماندهی نیروی انتظامی را در کارنامه خود دارد و خداقوت و خسته نباشید ایشان در نقطه صفر مرزی میلک موجب افزایش روحیه مرزبان‌ها شد.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا ، با اشاره به بازدید نظارتی دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از مرزهای جنوب شرقی کشور، گفت: بدون شک این بازدید در ارتقا امنیت کشور اثرگذار است زیرا آقای قالیباف سابقه‌ی فرماندهی نیروی انتظامی را در کارنامه خود دارد و خداقوت و خسته نباشید ایشان در نقطه صفر مرزی میلک موجب افزایش روحیه مرزبان‌ها می‌شود.

ضرورت پیش‌بینی اعتبارات موردنیاز برای هوشمندسازی مناطق مرزی در برنامه هفتم توسعه و بودجه سال 1400

وی افزود: مجلس می‌تواند برای انسداد مرزها، هوشمندسازی مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران که حدود 8755 کیلومتر مرز مشترک با 15 کشور دنیا دارد، ساخت خانه‌های سازمانی برای مرزدارانی که دور از خانواده‌های خود به سر می‌برند و... اعتباراتی در برنامه هفتم توسعه و بودجه سال 1400 پیش بینی کند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: جاده‌های مرزی کشور به منظور تسهیل رفت و آمد مرزبانان باید اصلاح شود که قوه مقننه می‌تواند با در نظر گرفتن اعتبارات لازم در بودجه به تحقق این مهم کمک کند.

ضرورت به روزرسانی قوانین در راستای افزایش بازدارندگی

سردار گودرزی با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین، اضافه کرد: از آنجا که مدت زمانی بسیاری از تصویب برخی قوانین گذشته، ضرورت دارد، مجلس این قوانین را در راستای افزایش بازدارندگی اصلاح کرده و با شرایط روز متناسب کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در توضیح انتظارات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از مجلس، توضیح داد: اصلاح قوانین مرتبط و پشتیبانی بی دریغ از مرز از جمله انتظارات مرزبان از نمایندگان مجلس است.

گودرزی با بیان اینکه در مرز سیستان و بلوچستان ما 7 پایانه مرزی فعال داریم، ادامه داد: ساخت ابنیه و ساختمان مناسب برای مرزبان‌هایی که در ایستگاه‌ها حضور دارند و بازسازی پاسگاه‌های مرزی و برجک‌ها به اعتبار نیاز دارد، در صورتی که این اعتبارات تامین شود، انسداد مرزها و هوشمندسازی و... محقق می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی