کد خبر : 5455

سلیمی:

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد دولت باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی برای افزایش سطح همکاری با کشورهای آسیایی بهره ببرد.

علیرضا سلیمی  با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به چین، گفت: متاسفانه برخی اعتقاد دارند دنیا دارای کدخدا است و همه باید پشت درب خانه ایالات متحده بنشینند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون نیز مشاهده می شود پس از گذشت 7 سال، ایالات متحده پاسخ مناسبی به کشورمان نداده لذا باید از ظرفیت های دیگری بهره ببریم.

وی ادامه داد: متاسفانه باید اذعان کرد اعمال تحریم های جدید میوه باغ برجام است از این رو مسئولان باید به سمت افزایش تعامل با کشورهای دیگر از جمله کشورهای شرقی گام بردارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه نباید همه تخم مرغ ها را در سبد اروپا و برجام قرار دهیم، افزود: به عبارتی از ظرفیت بازارهای بزرگ در همسایگی‌مان مانند هند و چین غفلت شده در حالی که بسیاری از کشورها حاضر به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری جدی بودند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد ایجاد دریچه های جدیدی برای مراودات با کشورهای شرقی و همسایه هستیم؛ البته دولت نباید از سایه حرکت کند تا تجربه برجام مجدد تکرار شود، بلکه باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی استفاده کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی