کد خبر : 5437

آصفری با اشاره به سفر ظریف به چین:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد گسترش روابط دوجانبه و چندجانبه با کشورهای شرقی و همسایه می تواند به خنثی سازی اقدامات کاخ سفید علیه تهران منجر شود.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به چین، گفت: متاسفانه نمایندگان از این سفر بی اطلاع بودند لذا نسبت به این امر گلایه مند هستیم. در واقع نمایندگان طبق قانون اساسی باید برای نظارت بر مذاکرات حضور داشته باشند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دوران دیپلماسی آقای ظریف تخم مرغ ها در سبد غرب و اروپایی ها گذاشته شد لذا توجه به شرق و کشورهای همسایه مورد غفلت قرار گرفت.

وی با انتقاد از عدم تحقق خواسته های ایران در برجام، ادامه داد: بر این اساس هیچ سرمایه گذار خارجی به کشورمان جذب نشد و تحریم ها نیز از بین نرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بدون شک گسترش روابط دوجانبه و چندجانبه با کشورهای شرقی و همسایه می تواند به خنثی سازی اقدامات کاخ سفید علیه تهران منجر شود.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رویکرد دولت به سمت کشورهای شرقی را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این اقدام راهگشا باشد و نتایج خوبی در مقابل تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه کشورمان به دنبال داشته باشد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی