کد خبر : 5428

رضازاده مطرح کرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برقراری صلح و ثبات در افغانستان نیازمند گفتگوی گروه های داخلی با حضور احزاب مختلف است.

یعقوب رضازاده، در واکنش به اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه ایران از روند صلح در افغانستان حمایت کافی نکرده است، گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند از هر طریقی در افغانستان حضور داشته باشند از این رو به سمت برگزاری مذاکرات صلح گام برداشتند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی ها باید بدانند شوروی در دهه های گذشته وارد افغانستان شد اما مجبور به ترک این کشور شد و این سرنوشت برای کاخ سفید نیز رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه دخالت کشورهای فرامنطقه ای در امور سیاسی و امنیتی خاورمیانه همواره تنش آفرین بوده است، ادامه داد: بنابراین برقراری صلح و ثبات در این کشور نیازمند گفتگوی گروه های داخلی با حضور احزاب مختلف افغانستان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در واقع تمامی جناح های سیاسی افغانستان باید پای یک میز بنشینند و در روند ایجاد ثبات مشارکت کنند تا اختلافات داخلی برطرف شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که مقامات واشنگتن نیز باید بدانند مردم و دولتمردان افغانستان اجازه دخالت در امور داخلی این کشور را نخواهند داد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی