کد خبر : 5375

مقتدایی:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ابزارهای مختلفی در سطوح متفاوت برای پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی در اختیار داریم که می‌توان از این ابزارها به نحو شایسته استفاده کرد.

عباس مقتدایی خوراسگانی، در توضیح عملکرد وزارت امور خارجه در پیگیری حقوقی و دیپلماتیک ترور سپهبد سلیمانی، گفت: افزایش سرعت و دقت در پیگیری‌های حقوقی وزارت امور خارجه در سطوح مختلف یک مطالبه جدی است که باید توسط شخص وزیر امور خارجه مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ابزارهای مختلفی در سطوح متفاوت حقوق بین الملل در اختیار داریم و با توجه به حقانیت جمهوری اسلامی ایران می‌توانیم از این ابزارها به نحو شایسته استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آنچه که تاکنون مشاهده شده اینکه علی رغم برخی از فعالیت‌های خوب وزارت امور خارجه، موضوعات مهم و اساسی از جمله ترور دولتی شهید قاسم سلیمانی در بالاترین سطح و باید با سرعت بسیار در مجامع بین المللی به ویژه نهادهای حقوقی پیگیری شود.

مقتدایی تصریح کرد: اکنون پس از گذشت ماه‌ها از این حادثه غم بار آنچه توسط وزارت امور خارجه انجام شده است، به افکار عمومی به نحو شایسته اعلام نشده یا نتیجه قابل قبولی حاصل نشده است که در هر دو صورت وزارت امور خارجه با توجه به حساسیتی که افکار عمومی در این خصوص دارند باید با جدیت بیشتری موضوع را دنبال کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هر گونه کم کاری در این خصوص می‌تواند به منافع ملی جمهوری اسلامی ایران آسیب بزند بنابراین شخص وزیر امور خارجه باید با وقت گذاری بیشتر برای موضوعات حقوقی تلاش لازم برای احقاق حقوق ملت ایران را به عمل آورد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی