کد خبر : 5271

علیرضابیگی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است دولت باید با اعتقاد به اهداف تأسیس باشگاه تحریمی‌ها، همگرایی بین‌المللی ایجاد کرده و شرایط را برای تسهیل تبادلات تجاری فراهم کند.

احمد علیرضابیگی، با اشاره به اهمیت تشکیل باشگاه تحریمی ها، گفت: آمریکا به صورت غیرقانونی کشورهای دنیا را به دو بخش تحریم شده و تحریم نشده تبدیل کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو کشورهایی که متأثر از سیاست های اقتصادی آمریکا هستند و تا کنون مبادلات خود را بر اساس دلار انجام می دادند اکنون این ارز را به عنوان تهدید می بینند و به دنبال جایگزینی برای آن هستند.

وی افزود: کشورهایی که به خاطر عدم تمکین از اراده نظام سلطه مورد تحریم آمریکا واقع شده اند، باید به سمت سازوکار اقتصادی پیش بروند تا بر اساس آن واحد پولی جدیدی برای مبادلات تجاری خود قرار دهند و با این واسطه بتوانند تهدیدهای آمریکا را محدود کنند.

علیرضابیگی در ادامه با بیان اینکه کشورهایی همچون روسیه، چین، پاکستان، ترکیه و برخی کشورهای دیگر بر لبه تیغ تحریم قرار دارند، عنوان کرد: این کشورها باید برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از تحریم، یک ارز مشترک انتخاب کنند که برای این کار لازم است با همگرایی بین المللی و باشگاه تحریمی ها ایجاد شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان وزارتخانه های امور خارجه، نفت و اقتصاد را متولی ایجاد این همگرایی بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: دولت باید به تأسیس باشگاه تحریمی ها اعتقاد داشته باشد و با استفاده از ظرفیت کشورهای عضو پیمان شانگهای که در چارچوب باشگاه تحریمی قرار گرفته و یا در معرض تحریم هستند، این باشگاه را تأسیس کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی