کد خبر : 5205

سنگدوینی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: پروژه پتروشیمی استان گلستان با ۹۵ هزار سهامدار از سال ۸۴ و به مدت ۱۵ سال کلنگ زده شده است و تاکنون روی زمین مانده است.

رمضانعلی سنگدوینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و یادی از سردار دل ها شهید سلیمانی، گفت: تذکر بنده به وزیر نیرو در خصوص وضعیت وخیم آب شرب و کم‌آبی در شهرها و روستاهای استان گلستان و نداشتن طرح جامع آب است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر ۷۴ روستا فاقد آب، ۱۵۰ روستا با تنش آبی روبه رو است و شهرهای استان گلستان با کمبود آب شرب و شهر گرگان در شمال کشور با ۴۵۰ لیتر بر ثانیه کاهش تصفیه آب شرب دارند، لطفا دستورات لازم را صادر فرمایید.

وی خطاب به وزیر نفت متذکر شد: پتروشیمی استان گلستان 95 هزار سهامدار از سال 84 و به مدت 15 سال کلنگ زده شده است و تاکنون روی خاک مانده است، از شما و مدیرعامل صنایع پتروشیمی ایران درخواست می کنم مجددانه در جهت حل این مشکل و ادامه فعالیت دستورات لازم صادر شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به خدا مردم مشکل دارند زندگیشان را فروخته اند، آیا گناه کردند سهامدار پتروشیمی شده اند، به داد مردم برسید.

سنگدوینی در تذکر به رئیس‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: چرا گندم استان گلستان که بهترین و با کیفیت ترین گندم کشور است فقط ۲۵ درصد آن در کارخانجات استان گلستان تبدیل به آرد می‌شود و نیروهای انسانی آن اکثر بیکار شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: تذکر بنده به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص توزیع ناعادلانه بودجه و نقدینگی در زمان ویروس کرونا، همچنین از آقای نوبخت درخواست می شود با توجه به عقب ماندگی، محرومیت زدایی استان گلستان را انجام دهند. در سال 99 و 1400 این جبران عقب ماندگی را انجام دهند.

وی در پایان با تذکر به وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: چرا آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق التدریس ها با حداقل حقوق شرایط سخت مشغول تربیت فرزندان این مرز و بوم هستند بیکار شده اند، اعلام فرمایید به محل کار خود برگردند و چرا با توجه به شرایط قرمز ویروس کرونا در کشور دانش آموزان 15روز زودتر عازم مدرسه شده اند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی