کد خبر : 5147

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

نماینده ادوار مجلس گفت: وجود حزب برای پیشرفت کشور ضروریست و قطعا احزب سالم هم فساد را می‌خشکاند، اما اینکه گفته شود حاکمیت حزبی داشته باشیم این موضوع میسر نخواهد بود.

اسدالله بادامچی، با اشاره به اینکه احزاب سالم می‌توانند در توسعه کشور نقش ایفا کنند، اظهار کرد: یک حزبی همچون موتلفه اسلامی که از سال 42 امام (ره) آن را تاسیس کردند و افرادی همچون شهید بهشتی، رجایی، لاجوردی و ... در این حزب فعالیت داشتند و به مسئولیت‌های کلانی هم در کشور رسیدند و البته در همه ابعاد نیز به صورت سالم مشغول به کار بودند  و تا به الان نیز که از عمر 60 ساله آن می‌گذرد هیچگونه رفتار ناشایستی در این حزب صورت نپذیرفته است.

وی در ادامه افزود: افرادی که می‌گویند نباید در کشور حزبی وجود داشته باشد در حقیقت نمی‌خواهند پیشرفت و توسعه در کشور صورت بپذیرد و این موضوع را نیز شهید بهشتی همان اوایل انقلاب فرمودند. 

این نماینده ادوار مجلس در ادامه افزود: در ایران حکومت حزبی به معنای اینکه 3 قوه همچون کشورهای آمریکا و فرانسه در اختیار حزب قرار بگیرند وجود ندارد و همین مقایسه ایران با کشورهای دیگر موجب می‌شود که افرادی بگویند ما در کشور حزب نداریم؛ لذا دولت حزبی و مجلس حزبی می‌تواند وجود داشته باشد، اما قوه قضائیه نمی‌تواند به صورت حزبی عمل کند؛ چرا که باید استقلال خود را حفظ کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی