کد خبر : 5079

سعادتی با اشاره به برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توان نظامی به نماش گذاشته شده در رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش نشان داد کشورهای همسایه می توانند با اجماع نظر، تامین کننده امنیت منطقه غرب آسیا باشند.

مهدی سعادتی بیشه‌سری ، در رابطه با اهمیت برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش به وسعت دو میلیون کیلومترمربع در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، گفت: بدون شک برقراری امنیت پایدار در گرو اقتدار پایدار است که جلوه ای از این مهم در رزمایش ارتش مشاهده شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانمندی نظامی ایران نشان داد که می توان امنیت منطقه غرب آسیا و آب‌راه‌های حیاتی و راهبردی با مشارکت کشورهای همسایه تامین شود، اظهار کرد: در واقع نیازی به حضور نیروهای فرامنطقه ای نیست و کشورها می توانند با اشتراک تجارت خودشان، به اجماع منطقه ای برای برقراری امنیت برسند.

وی ادامه داد: در واقع نباید فراموش کرد که امروزه مردم کشورهای مختلفی از جمله عراق خواهان خروج نظامیان تروریست آمریکایی از منطقه هستند از این رو باید به ندای مردم در این عرصه توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: نیروهای دلاور ارتش در رزمایش ذوالفقار 99 به خوبی پیام صلح و دوستی، انسجام و اقتدار نظامی ایران را به گوش جهانیان رساندند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد وسعت عملیاتی این رزمایش نشان داد هر گونه خطای راهبردی برای دشمنان پشیمان کننده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ با حضور یگان هایی از نیروی دریایی، نیروی هوایی، نیروی پدافند و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون کیلومترمربع در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه شمالی برگزار شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی