کد خبر : 5017

رحیمی جهان آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که حضور نیروهای نظامی آمریکا جز تحمیل هزینه سنگین نتیجه ای برای کاخ سفید نداشته است.

جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به احتمال دستور ترامپ برای خرج بیشتر نظامیان از عراق، گفت: آمریکایی‌ها از ابتدای روی کار آمدن ترامپ سیاست کاهش هزینه های نظامی  آمریکا در منطقه را پیش گرفته اند، مقامات آمریکایی به این نتیجه رسیدند که حضور نظامی در عراق و منطقه نه تنها مشکلی را حل نکرده بلکه هزینه زایدی را به آمریکایی ها تحمیل می کند و نتیجه مشخصی را برای منافع آمریکا در منطفه نداشته است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروهای نظامی آمریکایی که با هدف فشار نظامی علیه داعش در سوریه حضور داشتند، از عهده کار برنیامدند و منطقه را رها و سوریه را ترک کردند، بنابراین نیروهای نظامی این کشور برای اولین بار از سوریه خارج شدند و اکنون به دنبال آن هستند عراق و افغانستان را نیز ترک کنند.

وی گفت: اکنون آمریکایی ها در مقابل در چالش با ایرانی ها و گروه های مقاومت عراقی قرار دارند و احساس می کنند هزینه سنگینی را متحمل می شوند در مقابل نیز هیچ حوزه نفوذی در عراق برای شان متصور نیست، به همین دلیل می خواهند عراق را هم ترک می کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: خروج نیروی های نظامی از بغداد، خواسته مردم عراق و ما به عنوان کشوری که چالش های اساسی با آمریکا داریم، است؛ این ترک به نفع منطقه خاورمیانه است حضور آمریکایی‌ها جز تنش و چالش برای منطقه حاصلی دیگری نداشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کاهش نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان هم رقم می خورد و آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند از حضور نظامی در افغانستان، عراق و منطقه به نتایج و اهدافی که مدنظر دارند  نمی رسند و نتوانستند امنیت و ثبات لازم را برقرار کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی اعلام کرد که رئیس‌جمهور این کشور امروز چهارشنبه خروج بیشتر نظامیان آمریکایی از عراق را اعلام می‌کند و طی روزهای آینده، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را نیز اعلام خواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی