کد خبر : 4993

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس:

سارا فلاحی گفت: اگر آمریکا بخواهد از مکانیسم ماشه استفاده کند، ایران به قبل از برجام بازخواهد گشت.


 

سارا فلاحی رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی ، اظهار داشت: جلسه کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی با حضور آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و آقای عراقچی معاون وزیر امور خارجه برگزار شد.

وی در رابطه با جزئیات این جلسه افزود: در این جلسه فعالیت‌های هسته‌ای ایران و چگونگی روابط آن با آژانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: نقش فناوری صلح آمیز هسته‌ای در توسعه اقتصادی کشور و تاکید بر توجه مسئولین به این فناوری از محورهای مورد توافق نمایندگان و میهمانان جلسه بود.

 

وی ادامه داد: در رابطه با تلاش برخی از همسایگان ایران برای هسته ای شدن بر این مهم تاکید شد که هر گونه فعالیت هسته ای واحدهای سیاسی باید تحت نظر آژانس باشد و آژانس موظف است بر این فعالیت ها نظارت کند و اجازه انحراف و رفتن آن ها به سمت فعالیت های غیر صلح آمیز را ندهد.

فلاحی همچنین عنوان کرد: انزوای آمریکا در سازمان ملل و ناکامی آن در همراه کردن اعضا برای صدور قطعنامه علیه ایران و تلاش این کشور برای فعال کردن مکانیسم ماشه از دیگر مباحث مطروحه در جلسه کمیته هسته ای بود.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: در این راستا نمایندگان و مسئولین حاضر در جلسه متفق القول اعلام کردند اولا آمریکا به واسطه خروج از برجام به لحاظ حقوقی نمی تواند از مکانیسم حل اختلاف در برجام استفاده کند ثانیا اگر بخواهد به شکل غیر قانونی و غیرمشروع از مکانیسم ماشه استفاده کند و سایر کشورها خصوصا اروپایی‌ها با آن همراهی کنند ایران از برجام خارج خواهد شد و ضمن پایان دادن به تمام تعهدات برجامی خود به قبل از برجام بازخواهد گشت و سایر تبعات این خروج بر عهده آمریکا و هم پیمانان آن خواهد بود.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی