کد خبر : 4934

عزیزی با تأکید بر عدم فاصله‌گیری از نیروهای وفادار مردمی:

رئیس کمیته امنیت مجلس معتقد است حشدالشعبی به عنوان نیروهای وفادار مردمی نقش بسزایی در تأمین امنیت عراق داشته و به لحاظ ساختاری باید تقویت شوند.

ابراهیم عزیزی  با تأکید بر حفظ وحدت میان نیروهای عراقی، گفت: دخالت بیگانگانی که هیچ سنخیتی با عراق ندارند، نمی تواند مبنایی برای تصمیم گیری در حوزه مسائل داخلی این کشور به خصوص مسائل امنیتی باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه نیروی حشدالشعبی عراق به عنوان نیروهای مردمی را ظرفیتی مهم برای حفظ امنیت این کشور دانست و افزود: اعضای این نیرو با اتکا به ارزش های اسلامی و بهره مندی از ظرفیت مرجعیت، باعث ایجاد امنیت در این کشور و حتی در منطقه شده اند.

 
ابراهیم عزیزی

وی در ادامه داد: دولتمردان عراق باید توجه کنند هر کشوری از عقبه نیروهای وفادار مردمی فاصله گیرد دچار خسران می شد از این رو پشتیبانی از ساختار رسمی حشدالشعبی می تواند زمینه شکوفایی و امنیت بیش از پیش را برای عراق فراهم کند.

عزیزی در ادامه حشدالشعبی را موهبتی برای عراق معرفی کرد و افزود: بیگانگان باید نسبت به بسیج مردمی عراق این نکته را مورد توجه قرار داده و در امورات آنها دخالتی نکنند و سرنوشت مردم این کشور را به آنها بسپارند.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ساختار رسمی و پذیرفته شده حشدالشعبی نقش برجسته ای در تأمین امنیت این کشور داشته و پشتیبانی و سازماندهی بیشتر و تقویت بنیه دفاعی این نیرو برای عراق بسیار مهم است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی