کد خبر : 4911

نماینده مردم شهرکرد:

یک نماینده مردم در مجلس گفت: کشورهای اروپایی باید متوجه شده باشند که اگر می‌خواهند در منطقه خاورمیانه ارتباطات سیاسی و اقتصادی را داشته باشند باید بپذیرند که جمهوری اسلامی قدرت برتر منطقه بوده و البته به این موضوع هم پی برده‌اند.

احمد راستینه، به رفتارهای سیاسی متزلزل دولتمردان آمریکا به ویژه رئیس‌جمهور این کشور در عرصه بین‌الملل اشاره کرد و گفت: اتاق فکر آمریکایی‌ها همواره به دنبال این بوده که با ایجاد یک فضای غیرواقعی و همچنین سیاست تهاجمی در روابط بین‌الملل خوراک تبلیغاتی مورد نیاز سیاستمداران را در داخل ایالات متحده شکل دهد.

وی در ادامه افزود: ترامپ از ابتدا تلاشش این بود که برجام را برای مردم آمریکا یک قرار داد پر ضرر تعریف کند در حالی که شخص رئیس‌جمهور آمریکا و سیاستمداران ایالات متحده می‌دانستند که برجام یک فرصت تاریخی برای آنها شکل داده؛ زیرا توانستند فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ما را متوقف کنند.

نماینده مردم شهرکرد تاکید کرد: ترامپ با خروج از برجام می‌خواست منافعی که برای ما تا حدودی در آن گنجانده شده بود را تحت‌الشعاع قرار دهد و با این کار نیز به دنبال این بود تا تحریم تسلیحاتی ملغی نشود، اما رفتارهای ترامپ به میزانی زننده بوده که حتی متحدان آن نیز حاضر به همراهی با او نبودند.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به عدم همراهی کشورهای اروپایی با فعالسازی مکانیسم ماشه اشاره و تاکید کرد: اتحادیه اروپا متوجه شده که اگر می‌خواهد بازیگر عرصه بین‌الملل باقی بماند راهی جز پذیرش قدرت ایران را ندارد؛ لذا با توجه به مواضعی که روسیه و چین در خصوص برجام و عدم فعالسازی مکانیسم ماشه گرفتند اتحادیه اروپا نیز احساس می‌کند اگر با ترامپ همراهی کند شرایط به انزوای ارتباطات او با خاورمیانه منجر می‌شود.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اروپا می‌داند که قدرت آینده منطقه غرب آسیا همچون حال حاضر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و متوجه این مسئله شده که اگر بخواهد روابط تجاری و سیاسی با منطقه خاورمیانه داشته باشد باید ارتباط خود را  با جمهوری اسلامی ایران حفظ کند.

راستینه اظهار کرد: کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا اینکه مواضع مستقل‌تری در رابطه با ایران داشته باشد زیرا اگر این کار را انجام ندهند دچار ضررهای زیادی خواهند شد؛ بنابراین اروپا هم تا حدودی متوجه این قضیه شده که منافع دیگر کشورها برای آمریکا هیچ ارزش خاصی ندارند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی