کد خبر : 4806

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس خبر داد

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس از تهیه طرحی به منظور تقویت هیأت ورزشی با واگذاری سالن‌های ورزشی به این هیأت‌های ورزشی خبر داد.

علی رضایی با اشاره به تعویق المپیک 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: یکی از موضوعاتی که فراکسیون ورزش به آن ورود کرده، نحوه برنامه‌ریزی فدراسیون‌ها برای آماده‌سازی تیم‌های ملی برای حضور در رقابت‌‌های المپیک، آینده است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه المپیک 2020 توکیو حداقل یک سال به تعویق افتاده است، فدراسیون‌های ورزشی باید نظارت مستمری بر نحوه انتخاب بازیکنان در برای حضور در المپیک داشته باشند.

وی یکی از موارد مطروحه در نشست هیأت رئیسه فراکسیون ورزش را تعیین و سازوکارهای نظارتی مجلس بر فدراسیون‌های ورزشی مجلس دانسنت و گفت: فراکسیون در نظر دارد، نظارتی مثمر ثمر بر عملکرد فدراسیون‌ها داشته باشد تا علاوه بر ارزیابی عملکرد آن‌ها نسبت سیاستگذاری برای آن‌ها نیز ورود کند.

رضایی، یکی دیگر از برنامه‌های مهم فراکسیون ورزش را واگذاری سالن‌های ورزشی به هیأت‌های ورزشی برشمرد و افزود: در حال حاضر بسیاری از سالن‌های ورزشی در اختیار بخش خصوصی است در حالیکه برای توانمندسازی هیأت ورزشی در نظر داریم این سالن‌ها در اختیار هیأت‌های ورزشی قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس  یادآور شد: یکی از مشکلات جدی هیأت های ورزشی وضعیت مالی آن‌ها است، که این طرح به صورت جدی می‌تواند به هیأت‌های ورزشی کمک کند.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس تأکید کرد: با واگذاری سالن‌های ورزشی به هیأت‌ها، این اختیار به هیأت‌ها داده می‌شود که در زمان‌هایی که سانس خالی وجود دارد این سالن‌ها اجاره داده شود و محلی برای کسب درآمد هیأت‌های ورزشی نیز باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی