کد خبر : 4724

حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است.

 در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

سید احسان خاندوزی، نماینده مردم تهران در مجلس در توئیتی نوشت: صبح، سرزده به یکی از پرتراکم ترین مناطق دانش آموزی (یعنی کمترین تعداد کلاس به نسبت جمعیت) رفتم: بخش گلستان در غرب استان تهران. مدیر محترم مدرسه با تعجب و تردید، راه را باز کرد.
در محل برگزاری کنکور، استانداردهای کرونا رعایت می شد. امیدوارم در سایر نقاط هم چنین باشد.

 

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: راه مقابله با درخواست آمریکا براى فعال سازى مکانیسم ماشه باید با توجه به راهبرد «نگاه به شرق» و تقویت توان و ظرفیت‌هاى داخلى باشد؛ مسئولان براى حل مسئله باز از مسیر غرب و واشنگتن اقدام نکنند.

 

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در مجلس در توئیتی نوشت: قابل پیش بینی بود آمریکا بعد از شکست در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران دست به سناریوی جدید بزند؛ بر اساس قوانین بین‌الملل آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند.
گنجاندن سیستم ماشه در برجام گاف بزرگی بود؛ حواس استکبار باشد انگشت تربیت یافتگان مکتب سلیمانی هم روی ماشه است.

 

علی اصغر خانی، نماینده مردم شاهرود در مجلس در توئیتی نوشت: امروز برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های مصوب ستاد ملی کرونا از حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در شاهرود بازدید داشتم. با وجود دلخوری بچه ها از بلاتکلیفی چندماهه، با انرژی و تمرکز کافی در حال پاسخ به سوالات بودند. جوانان کنکوری امروز، آینده‌سازان فردای ایران خواهند بود.

 

جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس در توئیتی خطاب به رئیس مجلس نوشت: جناب آقای قالیباف. جلسات ویژه شما در موضوعات گوناگون در محل دفتر کارتان باید کمیسون محور و با دعوت از نمایندگان عضو کمیسیون های تخصصی انجام شود در این صورت مجلس هماهنگ خواهد شد و مشارکت نمایندگان محقق خواهد گردید.

 

اردشیر مطهری، نماینده مردم گرمسار در توئیتی نوشت: اگر در ماجرای رسوایی قرارداد ویلموتس کوتاه بیاییم، فردا در پیشگاه خدا و مردم شرمنده خواهیم شد. عوامل این رسوایی باید محاکمه و اموالشان توقیف شود. این خسارت باید از اموال همین بیکفایت ها پرداخت شود.
 


روح الله نجابت، نماینده مردم شیراز در مجلس در توئیتی به وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و نوشت:  سارُق، چارُقم پر است از امید به تو و فضل و کرَم تو؛ همراه خود دو چشم بسته آورده ام که ثروت آن در کنار همه ناپاکی‌ها، یک ذخیره ارزشمند دارد و آن گوهر اشک بر حسین فاطمه است. جمهوری اسلامی، مرکز اسلام و تشیّع است. امروز قرارگاه حسین بن علی ، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند.


مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان در توئیتی نوشت: صل الله علیک یا اباعبدلله. پرچم ارباب ما از همه بالاتر است. الحمدلله شب اول محرم١٤٤٢ پرشور برگزار شد. تا کور شود هر آنکه نتواند دید...!


علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس در توئیتی نوشت: "ما ملتامامحسینیم"  فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهداء علیه السلام و اصحاب ایشان بر تمامی شیعیان و محبین آل الله تسلیت باد. یاد و خاطره سرداردلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان را، در اولین محرمی که ایشان در بین ما نیستند، گرامی میداریم.


علی علیزاده، نماینده مردم مراغه در مجلس در توئیتی نوشت: شفافیت ارا مطالبه به حق مردم و وعده من در انتخابات بود. تا تصویب طرح شفافیت آرا در مجلس آرای خود را به اطلاع عموم می رسانم.
 


سید نظام الدین موسوی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: عزیزانی که تصور میکنند آمریکا در زمان حضور در برجام به تعهداتش پایبند و همه تحریمها لغو شده بود را ارجاع میدهم به اظهارات آقای سیف رئیس کل اسبق بانک مرکزی همین دولت که دستاورد ایران از برجام را در دو کلمه خلاصه کرد: تقریباً هیچ! 
از دیگر شاهکارهای برجام، یکی این است که طبق بندهای ۳۶ و ۳۷ اگر خود ایران هم بخواهد از عدم اجرای تعهدات طرفهای دیگر شکایت کند، پس طی مراحل کمیسیون مشترک و وزرای خارجه، نهایتاً در مرحله تصمیم گیری شورای امنیت(بدلیل حق وتو آمریکا) دوباره تحریمهای سابق برمیگردد. بله! برجام این است.


احمد نادری، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: ترور سپهبد سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکاست. همه گیری کووید ۱۹، نشان داد که دنیا با تروریسم دیگری بنام تروریسم پزشکی و سلامت روبروست و آمریکا با تحریم دارویی ایران، کوبا، ونزوئلا، سوریه و... نشان داد سردمدار این وجه جدید تروریسم است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی