کد خبر : 4706

عضو هئیت رئیسه مجلس:

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: آنهایی که در داخل کشور به فکر ارتباط با غرب هستند باید بدانند که این کار هیچ ثمری در برنخواهد داشت.

روح‌الله متفکر آزاد ، به تجربه دولت دکتر مصدق در اعتماد به غرب که منجر به کودتای 28 مرداد شد، اشاره کرد و گفت: کودتای 28 مرداد کودتایی بود که توسط آمریکایی‌هایی که به ظاهر با آقای مصدق و دولت آن همراهی می‌کردند صورت پذیرفت و باید گفت که آمریکایی‌ها برای افراد و منافع ملت‌ها ارزشی قائل نیستند و ملت ما هم همیشه از آمریکا ضربه خورده است.

وی در ادامه افزود: اقدامات خصمانه آمریکا در حوزه اقتصادی، دارویی، حقوق بشر و ... علیه کشورمان وسعت زیادی داشته و اخیرا هم در برجام آن را مشاهده کردیم که این مسائل نشان می‌دهد آمریکا از اساس با کشورمان مخالفت جدی دارد و محصول همه این‌ها بی‌اعتمادی به آمریکا است.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: با تجربه تلخ دولت مصدق و بازرگان در اعتماد به آمریکا و همچنین دولت آقای روحانی در قضیه برجام، نشان داده که باید از این تجربه‌ها درس گرفت تا دوباره تجربه تلخی رقم نخورد.

عضو هئیت رئیسه مجلس تصریح کرد: آنهایی که واداده به غرب هستند و فکر می‌کنند دوران غربگرایی پایان تاریخ بوده در حقیقت دچار یک اشتباه محاسباتی شده‌اند و الان مشاهده می‌شود که غرب در حوزه حکمرانی قفل شده و این نشان می‌دهد که غرب نمی تواند آمال و آرزوها باشد و اعتماد به آن محصولی جز شکست در بر نخواهد داشت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی