کد خبر : 4658

محسنی بندپی تشریح کرد

استاندار تهران، آخرین اقدامات استانداری تهران پیرامون رفع مشکلات زیست محیطی پایتخت همچون انتقال محل دفن زباله در آرادکوه، رفع مشکل آلودگی هوا و روند شناسایی کانون‌های آلودگی بوی نامطبوع منتشر شده از محور جاده تهران-قم را تشریح کرد.

انوشیروان محسنی بندپی ، در بیان برنامه‌هایی که استانداری تهران برای رفع مشکلات زیست محیطی در پایتخت دارد، گفت: رفع مشکلات محیط زیست یکی از مهمترین برنامه‌های استانداری استان تهران است، چرا که بر اساس اصل 50 قانون اساسی در جمهوری اسلامی‌، حفاظت محیط زیست که نسل ‌امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته ‌باشند، وظیفه عمومی تلقی می‌گردد. از این رو فعالیت‌های اقتصادی وغیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن‌ ملازمه پیدا کند، ممنوع است‌.

شناسایی کانون‌های آلودگی بوی نامطبوع منتشرشده از محور جاده تهران-قم در دستور کار استانداری

استاندار تهران ادامه داد: استانداری در تلاش است که بر اساس این اصل از قانون از بروز هر گونه تغییر در شاخص‌های زیست محیطی که می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت عمومی شده و به سلب آسایش مردم منتی شود، کما اینکه آلودگی هوا یکی از این موارد است، ممانعت به عمل آورد.

وی تصریح کرد: ما روی این موضوع جدی هستیم و کارگروه محیط زیست و مدیریت پسماند استان در این زمینه به شدت فعال است و در همین راستا شهرداری تهران را مکلف به ارائه مدیریت جامع پسماند کردیم، همچنین با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، شناسایی کانون‌های آلودگی بوی نامطبوع منتشر شده از محور جاده تهران-قم را در دستور کار داریم.

استاندار تهران، تاکید کرد: ما واحدهای صنعتی را مکلف کردیم نسبت به پالایش و تصفیه پساب‌های صنعتی خود اقدام کنند، کما اینکه فاز دوم تصفیه خانه اسلامشهر در حال اجرا است، همچنین در خصوص وضعیت آرادکوه که یکی از کانون‌های آلودگی است هنوز با شهرداری نسبت به انتقال محل دفن زباله این منطقه در حال بررسی هستند تا آن را به مکانی دورتر از محل سکونت مردم انتقال دهند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی