کد خبر : 4466

آزادیخواه در تذکر آیین نامه ای:

نماینده مردم ملایر در مجلس خواستار جدی گرفتن موضوع چاپ و توزیع طرح ها و لوایح توسط هیات رئیسه شد.

احد آزادیخواه در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 108 آیین نامه داخلی مجلس گفت: در رابطه با پیشنهادات طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، مخالف صحبت می کنند در حالی که موافق نداشته است و قاعده بر این است که اگر جایی مخالف صحبت کند، موافق هم باید صحبت کند و اگر موافق نباشد، مخالف هم صحبت نمی کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین با استناد به بند 1 ماده 161 آیین نامه داخلی ادامه داد: براساس این ماده در طرح های دوفوریتی، طرح یا لایحه باید چاپ، توزیع و ارجاع شود. اداره قوانین می گوید که باید سیستمی ثبت شود، اما آیین نامه اصلاح نشده و عنوان چاپ هنوز در آیین نامه موجود است. موضوع چاپ باید تعیین تکلیف شود و کمیسیون آیین نامه با توجه به اینکه از درگاه فضای مجازی امکان ثبت اطلاعات وجود دارد، آن را اصلاح کند، یا اگر امکان اصلاح وجود ندارد، پیشنهادات چاپ شود؛ تقاضا داریم موضوع چاپ جدی گرفته شود.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این نماینده گفت: موضوع محل منازعه است و باید دقت شود آن را در هیات رئیسه پیگیری می کنیم و نقطه نظر شما مورد ملاحظه قرار می گیرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی