کد خبر : 4444

رضازاده با اشاره به اظهارات رئیس ستاد فرماندهی ارتش آمریکا:

عضو هیات رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد موضع ضدایرانی فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام نشان می دهد این کشور قصد دارد با سیاست ایران هراسی، زمینه تمدید حضورش در عراق را ایجاد کند.

یعقوب رضازاده، در خصوص اظهارات ضد ایرانی رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مبنی بر اینکه تهران مدت‌هاست سیاست تلاش برای اخراج ایالات متحده از صحنه عراق را دنبال می‌کند، گفت: طرح چنین سخنانی در راستای خروج آبرومندانه از منطقه است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع آمریکایی ها دریافته اند مردم منطقه علاقه ای به حضور آنها در کشورهایشان ندارند لذا تلاش می کنند با طرح موضوعات انحرافی، هویت شکست خودشان را حفظ کنند.

وی ادامه داد: گروه های مقاومت، شیعیان، اهل سنت و دیگر اقوام حاضر در عراق به طور متحد خواستار خروج آمریکایی ها از کشورشان هستند از این رو مقامات کاخ سفید نمی توانند این خواسته را نادیده بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها در تلاش هستند مذاکرات راهبردی با بغداد داشته باشند، افزود: در واقع موضع ضدایرانی فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام نشان می دهد این کشور قصد دارد با سیاست ایران هراسی، زمینه تمدید حضورش در عراق را ایجاد کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که چندی پیش نیز فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام مدعی شد ایران در حملات اخیر علیه پایگاه‌ها و نظامیان ایالات متحده در عراق دست داشته که این موضوع نیز اتهام واهی بود که ثابت نشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام که تهران آن را تروریستی می‌داند، مدعی شد ایران برای مدت‌هاست که سیاست تلاش برای اخراج آمریکا از صحنه عراق را دنبال می‌کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی