کد خبر : 4442

حضور پرتعداد نمایندگان مجلس یازدهم در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توییتر فرصت آگاهی از دغدغه‌ها و عملکرد آنها را فراهم آورده است. منتخبان جدید ملت در توییتر به ارائه نظرات خود درباره موضوعات روز و گزارش عملکرد از فعالیت‌های مجلس می‌پردازند و واکنش‌های کاربران این شبکه‌های اجتماعی هم گاهی انتقاد و طنز و گاهی حمایت و تشویق است.

 

در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: یکی از آفتهای مجالس قبل، نگاه منطقه ای وخرد به مسائل کشور بوده است.نمایندگان مجلس مطابق قانون نماینده کل مردم ایران وهمه کشور محسوب می شوند. سعی ما در مجلس یازدهم براین است که این نگاه اصلاح شود وکلیت مجلس پای کار مناطق باشدو ماهی یکی دو سفر خواهیم داشت.

سید نظام الدین موسوی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی با اشاره به بازدید از سیستان و بلوچستان نوشت: من خود زاده دیار فقرم اما حقیقتاً از فقر انباشته در سیستان و بلوچستان شرمنده شدم. به رغم همه تلاشها و کارهای خوبی که انجام شده، هنوز هم فقر و تنگدستی، چهره نمایان زابلستان است. خوشبختانه در سفر دیروز تصمیمات خوبی در حوزه های عمرانی و آموزشی و نیز کم آبی برای این منطقه گرفته شد....گفتند از کارهای انجام شده در سیستان و بلوچستان هم بگو. یکی همین مدارس "برکت" که در آن دیار تنگدستی مایه برکت است. سالانه ۳۵هزار دانش آموز جدید در سیستان و بلوچستان نیاز به فضای آموزشی جدید دارند و ستاد اجرایی، سازمان نوسازی، سپاه، خیرین و... در این حوزه کارهای خوبی کرده اند.

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی نوشت: مدیریت جهادی روحیه انقلابی مبارزه بااشرافی گری این است راه نجات اقتصاد کشور 

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: معافیت‌های تحریمی کشورهایی نظیر کره،عراق و هند در تجارت با ایران،برای کانالیزه کردن تجارت ایران و سپس اعمال فشار بر آن در زمان مقتضی بود.مردان ما چه ساده در این تله گرفتار شدند. بخشی از چالش ارزی اخیر بخاطر بلوکه شدن دارایی کشور در حساب‌های بانک مرکزی ودر همین تله‌های معافیت است.

زهره الهیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتی با اشاره به کنکور سال 99 نوشت: ۱- به وزیر علوم و رییس سازمان سنجش از سوی مجلس پیغام داده شد که اگر نقصی در رعایت پروتکلها در آزمون دکتری مشاهده شود باید نسبت به سلامت داوطلبان به مجلس پاسخگو باشند. ایشان از طرف سازمان سنجش قول دادند کلیه پروتکل ها و فاصله اجتماعی رعایت شود، سالنها تهویه مناسب داشته باشد و ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای داوطلبان تهیه گردد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی