کد خبر : 4437

علیرضابیگی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درمجلس شورای تاکید دارد که قانون باید از گزارشکران فساد، حمایت و پیشتیبانی کند.

احمد علیرضابیگی، با اشاره به تدوین طرح اولیه الحاق یک تبصره به قانون مجازات اسلامی برای تشویق افشاکنندگان فساد (طرح سوت‌زنی)، در قوه مقننه، گفت: یکی از راهکارهایی که برای مبارزه با فساد می توانیم انجام دهیم، توسعه نظارت عمومی و همگانی است، تا همه کارگزاران دولت و حکومت در هر جایگاهی احساس کنند از سوی مردم در  حال رصد شدند هستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این رصد شدن یا عمومی است یا اختصاصی که افرادی در جریان چنین موضوعاتی قرار می گیرند برای اینکه بتوانند اطلاعات را در اختیار مسئولین ذی ربط قرار دهند بنابراین این گروه باید از تضمین و پشتیبانی  لازم بهره مند باشند.

وی تاکید کرد: اخیر در کشور با موضوعاتی مواجه هستیم که حکایت از فساد سازمان یافته در بخش های مختلف حکومت می کند، لذا کسانی که الان ما از آنها به عنوان سوت زنان یاد می کنیم باید حس کنند از جانب قانون مورد حمایت و پشتیبانی قرار می گیرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در هر موضوعی حمایت از سوت زنان متفاوت باشد، توضیح داد: در قانون پیش بینی لازم برای حمایت از کسانی که جرم های مختلف را اعلام و دیگران را مطلع کردند، صورت پذیرفته است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: به جهت اهمیت خاص موضوع باید در قانون برای سوت زنان اقتصادی حاشیه امنی را لحاظ کنیم تا اطلاعاتشان در اختیار مسئولان ذی ربط قرار بگیرد و برای کسانی که احساس می کنند شاید می توانند از رهگذر استفاده از مناسب و جایگاه خود به آلاف و الوف دست پیدا کنند نا امنی ایجاد شود و آنها باید حس کنند به صورت پیدا و پنهان در حال رصد شدن هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تدوین طرح اولیه الحاق یک تبصره به قانون مجازات اسلامی برای تشویق افشاکنندگان فساد (طرح سوت‌زنی)، در قوه مقننه کلید خورده است، این طرح از سوی نمایندگان در حال امضا شدن است و تاکنون 160 نماینده آن را امضاء کرده‌اند. این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع می‌شود.

این طرح در مجلس قبل هم مطرح شد اما به دلایلی مسکوت ماند که با احیای مجدد، این طرح آماده ارائه به مجلس است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی