کد خبر : 4356

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید دارد که اگر در جریان ترور شهید سردار سلیمانی قاطعانه تر با آمریکایی ها برخورد می شد امروز شاهد شیطنت جنگنده آمریکایی نبودیم.

 
محمدحسن آصفری با اشاره به ایجاد مزاحمت جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان در آسمان کشور سوریه، گفت: این از اولین و آخرین اقدامات آمریکایی ها نبوده و نخواهد بود، در طول دو دهه گذشته همواره شاهد چنین رفتارهایی از آمریکا درکشورهای منطقه بودیم، هر نا امنی در منطقه را رصد کنیم سرنخ اصلی آن به آمریکایی ها می رسد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درمجلس ادامه داد: به دلیل مشکل اقتصادی که کارخانه های اسلحه سازی آمریکایی ها دارند، کاخ سفید همواره به دنبال این است که بتواند با ایجاد نا امنی در کشورهای منطقه، بازار فروش اسلحه خود را تقویت و از ظرفیت کارخانه های سلاح سازی استفاده کند.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس یازدهم شورای اسلامی اظهار داشت: در گذشته نیز شاهد بودیم که آمریکایی ها هواپیمای مسافربری ما را بدون دلیل مورد اصابت موشک های خودقرار داده اند و به دلیل سکوت مجامع بین المللی، شورای امنیت، سازمان ملل، همواره چنین رفتارهایی از آمریکایی ها در منطقه سر می زند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر در بحث ترور شهید سردار سلیمانی برخورد قاطعانه تری با آمریکایی ها داشتیم، شاید امروز آمریکایی ها جرأت چنین کاری را نداشتند.

کشورهایی که فضای خود را در اختیار آمریکا می گذارند باید پاسخگو باشند

آصفری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه آمریکایی ها به انجام اقدام خرابکارانه و به قول خودشان اشتباه در منطقه خاورمیانه عادت کرده اند، افزود: این اشتباهات و حرکات زشت و خلاف پروتکل های بین المللی با این نیت است که پدافندهای منطقه را به اشتباه بیاندازند، اگر در موضوع مزاحمت جنگنده آمریکایی، پدافندها به اشتباه می افتادند فاجعه ای بزرگ در منطقه رقم می خورد.

وی اظهار داشت: امروز این حق برای جمهوری اسلامی وجود دارد که موضوع را به طور جد پیگیر باشد، البته پیگیری ما نباید منوط و محدود به شورای امنیت باشد چرا که مجامع بین المللی امروزه دستاویزی برای اجرای برنامه ها و اهداف غیرحقوق بشری و غیر پروتکلی آمریکایی ها درمنطقه شده اند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس عنوان کرد: جمهوری اسلامی باید به طور جد موضوع مزاحمت جنگنده آمریکایی را پیگیری کند و کشوری که فرودگاه اش را در اختیار آمریکایی ها قرار داده که دست به چنین اقدامی بزند نیز باید پاسخگو باشد،  مطمئنا به سادگی از این اقدام عبور نمی کنیم. باید تکلیف کشورهایی که فضای خود را در اختیار آمریکا می گذارند تا دست به چنین اقدماتی بزند با جمهوری اسلامی روشن شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته دو جنگنده آمریکایی با نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان در آسمان کشور سوریه باعث ایجاد رعب و وحشت در بین مسافران غیر نظامی این هواپیمای جمهوری اسلامی ایران شدند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی