کد خبر : 4325

رضایی با اشاره به اظهارات جوزف بورل:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها باید با پیش فرض های بهتری نسبت به فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران و توافقنامه برجام بپردازد.

ابراهیم رضایی  در رابطه با موضع گیری جدید مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه برجام مبنای پرداختن به نگرانی‌های امنیتی منطقه است، گفت: دستاوردهای برنامه جامع اقدام مشترک برای آمریکا و اروپا موجب شده این کشورها فراتر از توافقنامه گام بردارند و موضوعات غیر هسته ای را به میان بکشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جای تعجب دارد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برجام را مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می داند در حالی که فعالیت های کشورمان همواره تحت نظارت بازرسان و در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام شده است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد جوزف بورل باید با پیش فرض های بهتری نسبت به فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه اروپایی ها نباید دچار اشتباه های محاسباتی جدیدی نسبت به کشورمان شوند، افزود: از طرفی امروزه با توجه به بدعهدی های کشورهای حاضر در توافقنامه، نیازی به دادن امتیاز بیشتر وجود ندارد و هنوز مسائل مختلفی در برجام هست که اروپایی ها باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باید به سمت کاهش شکاف‌ها و حل اختلافات گام بردارد، نه اینکه خلاف اهداف توافقنامه حرکت کند.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در یادداشتی ادعا کرد بدون توافق برجام، ایران تاکنون به سلاح هسته‌ای دست یافته و بی‌ثباتی دیگری را به منطقه افزوده بود. وی همچنین نوشت، برجام سنگ بنای پرداختن به دیگر دغدغه‌های مشترک از جمله مسائل مرتبط با امنیت منطقه‌ای است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی