کد خبر : 4301

سلیمی با اشاره به پشت پرده تعطیلی ۵ پایگاه نظامی آمریکا:

عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد سیاست مداران کاخ سفید تاکنون تلاش های بیشماری برای تضعیف افغانستان و دولت این کشور انجام دادند تا بتوانند حضور نظامی در این کشور را توجیه و تمدید کنند.

علیرضا سلیمی ، در خصوص تعطیلی ۵ پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، گفت: سیاست مداران کاخ سفید تاکنون تلاش های بیشماری برای تضعیف افغانستان و دولت این کشور انجام داده اند تا بتوانند حضور نظامی در این کشور را تمدید کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع آمریکایی قصد دارند با طرح این موضوع و جابجایی برخی از نیروهای نظامی خودشان به افکار عمومی دنیا نشان دهند که قصد تجاوزگری ندارند.

وی ادامه داد: بر این اساس آنها قصد دارند با جابجایی نظامیانشان و ایجاد تنش های داخلی در افغانستان، به دنیا اعلام کنند امنیت کنونی نتیجه حضور نظامیشان بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: می توان گفت که ترامپ می خواهد با اجرای این ترفند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افکار عمومی دنیا را به خودش جلب کند تا خودش را به عنوان چهره بشردوست مطرح کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نباید فراموش کرد آمریکایی ها به منطقه نیامدند که زود بروند بلکه باید آنها را باید به زور بیرون کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آمریکا براساس توافقنامه خود با طالبان در قطر، ۵ پایگاه نظامی خود در ولایت‌های لغمان، هلمند، ارزگان و پکتیکا واقع در افغانستان را تعطیل کرده است.

طبق این توافقنامه، آمریکا نیروهایش در افغانستان را طی ۱۳۵ روز از زمان امضای توافق صلح با طالبان به ۸ هزار و ۶۰۰ نفر کاهش خواهد داد. آمریکا همچنین متعهد شده است تا نیروهای نظامی خارجی و ناتو طی ۱۴ ماه از افغانستان عقب نشینی کنند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی