کد خبر : 4253

مالکی با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای اروپا در قبال ایران:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه از توافقنامه برجام آثاری نمانده که مایه دلخوشی باشد زیرا رفتار اروپایی ها منطبق با تعهداتشان نیست.

فدا حسین مالکی، در خصوص اهمیت پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات بین المللی‌شان در راستای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک، گفت: متاسفانه از توافقنامه برجام آثاری نمانده که مایه دلخوشی باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین انگلیس، فرانسه و آلمان نیز طی چند مدت گذشته طرح ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کردند که خلاف مفاد توافقنامه بود.

وی با اشاره به اینکه رفتارهای اروپایی ها در مواجه با برجام به هیچ عنوان منطبق با تعهداتشان نیست، ادامه داد: این مهم در حالیست که جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن رعایت مقررات بین المللی، با بهره گیری از ظرفیت های برنامه جامع اقدام مشترک اقدام به کاهش تعهدات خودش کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی باید بدانند تهران برای تامین منافع ملی از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد و اکنون نگاه افکار عمومی دنیا معطوف به رفتار آنها است؛ در واقع امروزه همگان می دانند که ایران به تعهداتش عمل کرده و نوبت اقدام متقابل از سوی کشورهای اروپایی است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی