کد خبر : 4252

آصفری:

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: ۴۰۰ میلیارد دلار بازار سرمایه‌ در سوریه وجود دارد اما هنوز دستگاه دیپلماسی و بخش صنعت ایران نتوانسته‌اند شرایطی را مهیا کنند تا سرمایه‌گذاری مناسبی را در سوریه انجام دهیم.

محمد حسن آصفری ، با اشاره به اهمیت توسعه روابط با کشورهای منطقه در شرایط کنونی، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم از ظرفیت کشورهای همسایه نتوانسته‌ایم در حوزه اقتصادی استفاده و بهره لازم را ببریم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در خصوص لزوم توجه بیشتر به همسایگان، بیان کرد: لازم است به کشورهای همسایه در مبادلات اقتصادی و دیپلماسی اقتصادی توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بازار بسیار بکری در عراق وجود دارد اما نتوانسته‌ایم این بازار را به دست آوریم، افزود: ترکیه‌ای‌ها و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز به خوبی در عراق سرمایه‌گذاری می‌کنند و جایگزین کالاهای ایرانی شده‌اند.

آصفری با بیان اینکه کشور سوریه نیز پس از جنگ در بازسازی‌ها نیاز به سرمایه گذاران ایرانی دارد، ادامه داد: ۴۰۰ میلیارد دلار بازار سرمایه‌ای در سوریه وجود دارد اما هنوز دستگاه دیپلماسی و بخش صنعت ایران نتوانسته‌اند شرایطی را مهیا کنند تا سرمایه‌گذاری مناسبی را در سوریه انجام دهیم و تولیدکنندگان ایرانی بتوانند در آنجا حضور داشته باشند و بهره لازم را به دست آورند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه کاستی‌هایی که در زمینه عدم توجه به همسایگان را شاهد بوده‌ایم باید با برنامه‌ریزی مناسب جبران کنیم زیرا برای جبران کاستی‌های اقتصادی به مراوده با این کشورها نیاز جدی داریم، البته کشورهای همسایه نیز به ایران نیاز دارند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی