کد خبر : 4194

رشیدی کوچی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه باید هر چه سریعتر زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی ایجاد شود، گفت: انتخابات الکترونیکی ضریب اشتباهات را کاهش می‌دهد.

جلال رشیدی کوچی، با اشاره به لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: لایحه جامع قانون انتخابات در دوره مجلس دهم از سوی دولت به کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس  ارائه شده و اکنون این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مذکرات مقدماتی با وزارت کشور انجام شده و در این زمینه کارگروهی در کمیسیون نیز تشکیل شده تا لایحه جامع قانون انتخابات هرچه سریعتر در مجلس تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه لایحه جامع قانون انتخابات باید همه قوانین انتخاباتی را بهبود بخشد و نقاط ضعف را برطرف کند، افزود: البته این لایحه ایراداتی در جزئیات دارد که باید در کمیسیون امورداخلی کشور با همکاری نمایندگان و کارشناسان برطرف شود.

رشیدی کوچی با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن انتخابات، ادامه داد: به نظر من هر چه سریعتر باید به سمت انتخابات الکترونیکی برویم زیرا هرچه افراد کمتر در انتخابات تأثیر داشته باشند، خطاها و ضریب اشتباهات نیز کمتر می‌‎شود.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلانی گفت: انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم فرصت خوبی است تا با توجه به اینکه 11 حوزه‌ انتخابیه به مرحله دور دوم رفته است، از شیوه الکترونیکی در انتخابات استفاده کنیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی