کد خبر : 4177

محفوظی با اشاره به اقدامات آمریکا علیه الحشدالشعبی:

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس اعتقاد دارد کودتای نرم آمریکا علیه الحشدالشعبی برای جلوگیری از شکست سیاست های تجاوزگرایانه‌اش در عراق است.

سید مجتبی محفوظی، در خصوص دلایل کودتای نرم آمریکا علیه الحشدالشعبی، گفت: ایالات متحده از تروریست ها در عراق و سایر کشورها حمایت می کند از این رو نمی تواند مقاومت مردمی در برابر این سیاستش را تحمل کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: نظامیان آمریکایی به زور و بر خلاف قوانین بین المللی در کشور عراق حضور دارند و با اقدامات تجاوزگرایانه دست به تخریب زیرساخت های این کشور زدند.

وی ادامه داد: همچنین نباید فراموش کرد که ایالات متحده با حمایت از تروریست های داعشی، اموال این کشور خصوصا نفت عراق را به غارت برد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه اکنون نیروهای مقاومت مردمی در عراق شکل گرفته و قدرت روزافزون این گروه ها موجب شکست سیاست های آمریکا در عراق شده است، تصریح کرد: بر این اساس مشاهده می شود که آمریکایی ها تلاش می کنند با تنش زایی در بین گروه های عراقی، به اختلافات دامن بزنند و گروه هایی همچون حشدالشعبی را مغایر با منافع عراق معرفی کنند.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طبق فرموده رهبر کبیر انقلاب، وقتی آمریکایی ها علیه مجموعه ای اقدام منفی کردند باید بدانیم که آن مجموعه راه درستی را در پیش دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین مقامات آمریکایی ها تلاش می کنند گروه حشدالشعبی را منحل یا محدود کنند تا بتوانند دسیسه های شوم‌شان در عراق را اجرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد البلداوی، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الفتح درباره طرح‌های آمریکا برای محدود کردن نقش الحشدالشعبی و ایجاد درگیری‌های داخلی هشدار داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی