کد خبر : 4169

حیدری:

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت کاهش دهیم باید همه پتانسیل‌های موجود در کشور فعال شوند.

شهریار حیدری، به مسئله مهم اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: بهترین شرایط  را برای رونق تولید دارا هستیم و همه منابعی که می‌تواند برای تولید موثر باشد در کشور ما وجود دارد.

وی در ادامه افزود: برای اینکه اقتصادمان از وابستگی به نفت کاهش پیدا کند باید همه ظرفیت‌های موجود در کشور فعال شوند، اما متاسفانه با ضعف مدیریت منابع مواجه هستیم؛ چرا که اگر این کار به درستی صورت می‌پذیرفت وابستگی ما به نفت کاهش پیدا می‌کرد و همین مسئله راه را برای خودکفا شدن کشورمان هموار می‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به داشتن منابع ارزشمند در کشورمان اشاره و تاکید کرد: اگر یک کشوری بودیم که در آن هیچ منابعی وجود نداشت بدون شک هیچ‌گاه این صحبت‌ها را نمی‌کردیم، اما خوشبختانه از همه نعمت‌های خدادادی اعم از آب و هوای مناسب، منابع نفت و گاز و ... برخوردار هستیم و همه این‌ها نیز برای پیشرفت کافی است.

حیدری در ادامه افزود: امیدواریم که هر چه زودتر از شرایط اقتصادی که امروزه در کشورمان حاکم شده عبور کنیم؛ ناگفته نماند که در حال حاضر وابستگی اقتصاد ما به نفت روبه کم شدن است و  همین مسئله راه توسعه را همچون گذشته فراتر خواهد کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی