کد خبر : 4168

پژمان فر خبر داد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: تلاش داریم تا کمیسیون اصل ۹۰ به موضوعات سازماندهی شده و جریاناتی که در پشت آن شکل می گیرد به تعبیری دانه درشت ها ورود پیدا کند.

نصرالله پژمان فر در تشریح اولویت ها و برنامه های کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم گفت: همانطور که مشخص است، مجلس دو شأن قانونگذاری و نظارت دارد اما  متاسفانه در ادوار گذشته مجلس بخصوص در مجلس دهم شأن نظارتی مجلس ضعیف بود و مشکلاتی که در عدم اجرای قانون و نظارت بر عملکرد دستگاه به صورت جدی پیگیری نمی شد. 

وی ادامه داد:حجم پرونده های ارجاعی به کمیسیون اصل 90 نشان می دهد که در بحث نظارت این کمیسیون موفق نبوده بر این اساس امسال تلاش داریم بتوانیم با جدیت مفاسد و تخلفات دستگاه های مختلف پیگیری کنیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 بیان کرد: تلاش داریم  تا کمیسیون اصل 90 به موضوعات سازماندهی شده و جریاناتی که در پشت آن شکل می گیرد به تعبیری دانه درشت ها ورود پیدا کند.

وی افزود: اولویت های کمیسیون اصل 90 پیگیری حل مشکلات در حوزه های مسکن، خودروسازی، ارز، سبک زندگی، فضای مجازی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم امیدی نسبت به برخورد با متخلفین  ایجاد کنیم.

پژمان فر تصریح کرد: جلسات کمیسیون اصل 90 شروع شده و بخشی  از جلسات به گزارش های کارشناسی درباره موضوعات اختصاص داشته و حتما از نقطه نظرات روسای سابق این کمیسیون  بهره خواهیم گرفت.

وی ابراز کرد: با توجه به این که کمیسیون اصل 90 به صورت پرونده محور در موضوعات مختلف پیش می رود بدون هماهنگی و مشارکت اعضا رسیدگی به موارد امکان پذیر نیست.

رئیس کمیسیون اصل 90 خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم بتوانیم با تقسیم بندیکاری اقدامات کمیسیون اصل 90 را به سمت حل مسائل پیش ببریم و مبارزه با فساد برای کمیسیون اولویت جدی دارد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی