کد خبر : 4166

منتظری با اشاره به لزوم افزایش اختیار مدیران محلی:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: استانداران باید اختیارات متعادلی باشند تا برای هر مساله کوچکی به دنبال اخذ نظر از مسئولان مافوق مرکزنشین نداشته باشد.

غلامرضا منتظری، با اشاره به اهمیت افزایش اختیارات استانداران و مدیران محلی، اظهار داشت: یک استاندار برای اینکه بتواند استان خود را به خوبی اداره کند باید اختیارات کافی و لازم را داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کارشناسان و متخصصینی در حد انتظار باید برای انجام ماموریت به استانداران کمک کنند. پیشنهاد من این است که استانداری‌ها بر اساس خرد جمعی عمل کنند.

وی افزود: اگر بنا باشد برای هر موضوعی استانداران و مدیران کل در استان‌ها با مقامات مافوق خود در مرکز مشورت کنند، امکان اتخاذ تصمیمات دچار مشکل می‌شود و تصمیمات به هنگام اتخاذ نمی‌شود.

منتظری ادامه داد: اختیاراتی که به استانداران محول می‌شود باید با ماموریتی که به آن‌ها محول می‌شود، انطباق داشته باشد؛ نه آن قدر اختیارات فراوانی داشته باشد نه اینکه محدوده اختیارات استاندار کم باشد که این جایگاه کم اهمیت جلوه داده شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از معیارهای مدیریت موفق، تصمیم‌گیری در شرایط خاص و مهم است، گفت: استانداران باید اختیارات متعادلی باشند تا برای هر مساله کوچکی به دنبال اخذ نظر از مسئولان مافوق مرکزنشین نداشته باشد.

منتظری با اشاره به اینکه هر چه استانداران از ظرفیت محیطی و محلی استان خود بیشتر استفاده کنند، منافع کشور نیز بیشتر تامین می‌شود و هزینه‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند، اظهار داشت: در این شرایط استاندار به عنوان مقام عالی اجرائی استان از یک اقتدار و منقبت اجتماعی بیشتری نیز برخوردار می‌شوند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی