کد خبر : 4161

عباس‌زاده با اشاره به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد خروج ایالات متحده از سازمان بهداشت جهانی بیانگر رویکرد دکترین یکجانبه گرایی ترامپ است.

محمود عباس‌زاده مشکینی ، در واکنش به خروج ایالات متحده از سازمان جهانی بهداشت، گفت: سیاست خارجی آمریکا با روی کار آمدن ترامپ، به شدت در حال حرکت به سمت یکجانبه گرایی و زورگویی افراطی است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: سیاستمداران کاخ سفید طی چند مدت گذشته از سازمان ها، کنوانسیون ها و معاهدات مختلف بین المللی خارج شدند که بیانگر منفعت طلبی ظالمانه آنها است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال خروج از ایالات متحده از پیمان آب و هوای پاریس، یونسکو، پیمان مودت با ایران، کمیته حقوق بشر سازمان ملل، برجام و اکنون هم سازمان جهانی بهداشت مهر تایید بر یکجانبه گرایی ترامپ و دکترین سیاسی دولت این کشور است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه ایالات متحده نظم بین المللی را برهم زده است، تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها تا زمانی که بتوانند از کنوانسیون یا معاهدات بین المللی علیه کشوری استفاده کنند، در آن حضور دارند و در غیر این صورت از آن خارج می شوند زیرا برایشان منفعتی در پی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک سلطه گری و زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها با مقررات بین المللی همسویی ندارد از این رو انجام چنین اقداماتی از سوی دولتمردان این کشور، جای تعجب ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،دولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود.

آمریکا بزرگترین حامی مالی این سازمان بود اما از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، دونالد ترامپ بارها با انتقاد شدید از سازمان مذکور، این نهاد را تحت استیلای چین خوانده است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی