کد خبر : 4096

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها استقلال لازم برای تصمیم گیری نسبت به برجام را ندارند و با طرح چنین موضوعاتی درصدد فرافکنی هستند.

محمود عباس‌زاده مشکینی ، در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه انگلیس مبنی بر اینکه با عدم پایبندی ایران برجام در خطر است، گفت: امروزه همه دنیا می دانند جمهوری اسلامی به تعهدات برجامی خودش عمل کرده لذا هیچ دلیلی برای زدن برچسب منفی و عدم همکاری بین المللی از سوی کشورمان با حاضران در برجام وجود ندارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین بهتر بود وزارت خارجه انگلیس، پیش از اظهارنظرهای خلاف واقع، به گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی مراجعه می کرد و گزارش های متعدد پایبندی جمهوری اسلامی برای حفاظت از برنامه جامع اقدام مشترک را مشاهده می کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه کشورهایی همچون انگلیس از ضعف متن برجام به نفع خودشان استفاده می کنند از این رو شاهد چنین اظهارنظرهایی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تعهدات متعدد برجامی بر عهده کشورهای اروپایی است که محقق نشده است، تصریح کرد: این مهم در حالیست که کشوری مانند بریتانیا خلاف حقایق برجامی، صحبت هایی را مطرح می کند تا افکار عمومی را منحرف کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اروپایی ها استقلال لازم برای تصمیم گیری نسبت به برجام را ندارند و با طرح چنین موضوعاتی درصدد فرافکنی هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به نامه محمد جواد ظریف به جوزپ بورل مدعی شد، انگلیس به برجام پایبند می‌ماند اما این توافق با عدم پایبندی سیستماتیک ایران در خطر قرار گرفته است.

وی در ادامه ادعا کرد: اگر ایران می‌خواهد از برجام منفعت ببرد، باید با فرایند حل اختلاف ارائه شده توسط سه کشور اروپا تعاملی سازنده داشته باشد و تعهدات خود ذیل این توافق را اجرا کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی