کد خبر : 4053

شجاعی علی‌آبادی:

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس با بیان اینکه گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر زمینه پیگیری حقوقی پرونده ترور سردار سلیمانی را مهیاتر کرده است، گفت: این پرونده در دیوان بین‌المللی کیفری قابل پیگیری کرد.

حسن شجاعی علی‌آبادی ، با اشاره به گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر مبنی بر اینکه آمریکا نتوانسته اسناد و شواهدی محکم درباره ضرورت حمله به کاروان حامل سردار سلیمانی ارائه کند، اظهار داشت: ظرفیت نهاهای بین‌المللی ظرفیت بزرگی است که باید از آن در جهت تامین منافع و اهداف نظام استفاده کرد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نهادهای متعدد بین‌المللی وجود دارند که بخشی از آن‌ها مرتبط با سازمان ملل متحد هستند و برخی از این نهاد‌ها نیز با سازمان ملل متحد ارتباطی ندارند که البته در همه این نهادها قابلیت پیگیری حقوقی وجود دارد.

وی افزود: پرونده شهادت سردار عزیز انقلاب، حاج قاسم سلیمانی نیز از جمله مواردی است که امکان شکایت در این زمینه وجود دارد و می‌توانیم در دیوان بین‌المللی کیفری نیز این پرونده را پیگیری کنیم.

شجاعی علی‌آبادی با بیان اینکه نهادهای بین‌المللی دیگری نیز این کشش را دارند تا پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی را مورد پیگیری حقوقی قرار دهیم، ادامه داد: با گزارشی که اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ارائه کرده، مشخص می‌شود که زمینه پیگیری حقوقی این پرونده نیز فراهم است .

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست ما از وزرات خارجه این است که با جدیت ضمن رعایت حکمت و مصلحت از عزت جمهوری اسلامی نیز دفاع کنند، هر گز مقصود ما این نیست که در عرصه جهانی تندروی داشته باشیم اما باید از عزت جمهوری اسلامی و مردم ایران دفاع شود.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی برخی مسئولان در دفاع از عزت کند عمل کرده و البته گاهی نیز خطاهایی دارند، گفت: موضوع شهات حاج قاسم سلیمانی را باید به عنوان یک موضوع بین‌المللی در فضای رسانه‌ای زنده نگاه داریم و در مجامع حقوقی نیز این مساله را پیگیری کنیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی