کد خبر : 4026

ابوترابی:

نماینده مردم نجف آباد گفت: با برجام نه تنها هیچ مشکلی از مشکلات کشور کاسته نشد، بلکه شدت تحریم ها علیه جمهوری اسلامی روز به روز بیشتر می شود و آقای ظریف، وزیر امورخارجه باید پاسخگو این سوال باشند که کجای برجام عزت آور بود؟

ابوالفضل ابوترابی ، با اشاره به اینکه برجام هیچ منفعتی برای کشور ما نداشت، اظهار کرد: برجام قرار بود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های اعمال شده دشمن علیه کشورمان را رفع کند، اما هیچ کدام از این مسائل انجام نشدند.

وی در ادامه افزود: وقتی که با برجام نتوانستیم پول‌های بلوکه شده کشورمان را در خارج از کشور آزاد کنیم و همچنین نتوانستیم وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشیم؛ بنابراین باید گفت که این چه سند افتخاریست؟

نماینده مردم نجف آباد تاکید کرد: قبل از برجام دلار 4 هزار تومان بود، اما با برجام دلار را به 22  هزار تومان رساندند و همین یک مسئله برای نشان دادن عدم کارایی برجام در بهبود وضعیت اقتصاد کشورمان کافی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به خروج آمریکا و همچنین بدعهدی اروپا در برجام اشاره و تصریح کرد: آمریکا که در همان ابتدا از برجام خارج شد و به لحاظ حقوقی هم نمی‌شود کاری با آن کرد و البته از همه مهم تر هم اروپاست که در برجام ماند، اما هیچ کاری نکرد و فقط به دنبال آمریکا حرکت می‌کرد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه؛ در زمان انعقاد قرار داد برجام، تیم مذاکره کننده هسته‌ای دقت لازم را روی بند، بند آن نداشتند و همین مسائل باعث شد تا همه توان هسته‌ای ما را بر باد دهند؛ لذا برجام را باید سند ذلت نامید نه سند افتخار!/

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی