کد خبر : 4018

مالکی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شکست ائتلاف عربی در یمن بیانگر ناتوانی واشنگتن در تشکیل ناتوی عربی است.

فدا حسین مالکی  در خصوص اهداف پشت پرده تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به استان مأرب در شمال شرق یمن، گفت: امروزه بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارد ائتلاف عربی نتوانسته به موفقیت در یمن دست پیدا کند.

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عبارتی در زمان شکل گیری این ائتلاف بسیاری از کشورها از جمله پاکستان به عربستان نپیوستن که نشانگر شکست زودهنگام در تجاوز به یمن بود.

وی با اشاره به اینکه سعودی ها با حمایت واشنگتن تلاش کردند ناتوی عربی را شکل و ساماندهی کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که سعودی ها نتوانستند وحدت رویه ای را بین کشورهای همپیمانشان ایجاد کنند. در واقع ائتلافی که امروزه از انها صحبت می شود شامل امارات و نیروهای سعودی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه شاهد تغییر موازنه قدرت در یمن هستیم، افزود: به عبارتی در ابتدای تجاوز به این کشور شاهد تشدید حملات هوایی، زمینی و دریایی بودیم اما اکنون مشاهده می شود که نیروهای یمنی پاسخ های کوبنده و غیرقابل انتظاری به ائتلاف عربی می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد آمریکایی ها از طریق جنگ یمن زمینه فروش تسلیحات به عربستان و دیگر کشورها را فراهم کردند که بیانگر دیدگاه صرف اقتصادی به برخی از کشورهای عربی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جنبش انصارالله یمن، از تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به استان مأرب در شمال شرق یمن خبر داد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی ۴۱ حمله هوایی را علیه مأرب آغاز کردند که از این تعداد ۳۰ حمله هوایی علیه منطقه مجزر در شمال غرب مأرب و ۱۱ حمله هوایی علیه دو منطقه العبدیه و ماهلیه در جنوب این استان انجام شدند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی