کد خبر : 4015

نماینده مردم اراک در مجلس:

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی اعتقاد دارد ایالات متحده آمریکا و اروپا در خلع سلاح کردن حزب الله و کاهش قدرت نظامی این مجموعه اشتراک نظر دارند.

محمد حسن آصفری در رابطه با پیام مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست آمریکا برای تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، گفت: اروپایی ها می خواهند در مقابل افکار عمومی دنیا خودشان را اهل تعامل و سازش نشان دهند از این رو با درخواست مذکور مخالفت کرده اند.

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته باید یادآور شد کشورهای اروپایی در سال های گذشته شاخه نظامی حزب الله را در گروه های تروریستی خودشان قرار دادند.

وی در این زمینه، ادامه داد: به عبارتی می توان گفت ایالات متحده آمریکا و اروپا در خلع سلاح کردن حزب الله و کاهش قدرت نظامی این مجموعه اشتراک نظر دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه قدرت یافتن حزب الله موجب جلوگیری از تحقق نقشه ها و دسیسه های اروپا و آمریکا در لبنان شده است، افزود: همچنین رژیم صهیونیستی نیز در تیررس حزب الله قرار گرفته و نمی تواند دست به اقدامات تجاوزگرایانه علیه لبنان بزند.

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون شک آمریکایی خودشان تروریست پرور هستند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که امروزه افکار عمومی دنیا می داند حزب الله در مقابل تروریست های داعشی ایستاده تا امنیت به منطقه بازگردد؛ لذا آمریکایی ها نمی توانند با این اقدامات چهره حزب الله را خراب کنند.

اتحادیه اروپا با درخواست اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای "تروریستی" خواند حزب‌الله لبنان مخالفت کرد.

قانون‌گذاران آمریکا جمعه در بیانیه‌ای خواستار "تروریستی" خواندن حزب‌الله لبنان توسط اتحادیه اروپا شده بودند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی