کد خبر : 4008

نماینده خمینی شهر:

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: رایزنهای اقتصادی و همچنین تیم اقتصادی دولت باید برای بهبود روابط تجاری با کشورهای همسایه همه توان خود را به کار گیرند.

محمد تقی نقدعلی ، به فعالسازی دیپلماسی اقتصادی از سوی وزارت امور خارجه کشورمان اشاره کرد و گفت:  بدون شک مشکل وارادات و صادرات کالاهایی که می‌توانند در بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی کشورمان تاثیر گذار باشد با فعال شدن بخش دیپلماسی وزارت امور خارجه حل خواهند شد.

وی در ادامه افزود: در بحث دور زدن تحریم‌ها نیز رایزن‌های سیاسی و اقتصادی ما باید بتوانند تمام توان خود را بکار گیرند تا در این رابطه هم تاثیرگذاری خود را داشته باشند.

نماینده مردم خمینی شهر اظهار کرد: اگر دیپلمات‌ها و سفرای ما در کشورهای گوناگون فعالیت خود را در رابطه با بسط و گسترش روابط تجاری و اقتصادی دوچندان نکنند؛ قطعا در این زمینه همچون سال‌های گذشته با عدم موفقیت روبه رو خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به عدم روابط تجاری با کشورهای همسایه و تاثیر منفی آن اقتصاد کشورمان اشاره و تاکید کرد: متاسفانه در این سالهای اخیر دولت یازدهم و دوازدهم هیچ ارزشی برای روابط تجاری با کشورهای همسایه قائل نبود؛ کشورهایی که می‌توانستیم از روابط تجاری با آنها منافع خود را تامین کنیم.

وی در ادامه افزود: امیدواریم که در این سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت امورخارجه و بخش اقتصادی دولت همه توان و انرژی خود را به کار گیرند تا از  رابطه با کشورهای همسایه منافع‌مان تامین شود، بلکه از این وضعیت نابسامان اقتصادی عبور کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی