کد خبر : 4000

ابوترابی با اشاره به نامه برجامی ظریف:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس اعتقاد دارد کارشکنی های اروپایی ها در برجام در راستای ایفای نقش مکمل ایالات متحده است.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به  اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی سه دولت اروپایی، گفت: متاسفانه اروپایی ها با عمل نکردن به وظایف برجامی خودشان موجب شدند اقتصاد کشورمان دچار آسیب شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع تحقق نیافتن وعده های برجامی موجب شده اقتصاد کشورمان شرطی شود؛ به عبارتی مردم همواره چشم انتظار هستند نتیجه گفتگو ها و نشست ها به چه نتیجه ای ختم می شود.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی در تلاش هستند فرصت را جمهوری اسلامی بگیرند، ادامه داد: به عبارتی آنها نقش مکمل آمریکایی ها را اجرایی می کنند و با عمل نکردن به تعهداتشان، زمینه تاثیر بیشتر فشارهای اقتصادی را فراهم می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه وقتی آمریکایی ها از برجام خارج شدند باید اقدام جدی از سوی دولتمردان صورت می گرفت، افزود: متاسفانه مسئولان با تسامح در مقابل اقدامات یکجانبه غربی ها رفتار می کنند در حالی که با کاهش محدودیت های برجامی مشاهده شد که رفتار آنها دچار تغییرات اساسی و نرم تر شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مهم یکبار دیگر نیز انجام شده بود و نتیجه ای در پی نداشت، این بار نیز نتیجه نهایی کاهش تعهدات برجامی باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تصریح کرد که ایران در قبال هرگونه زیاده خواهی و رفتارهای غیرمسئولانه اقدامات لازم و متناسب را اتخاذ خواهد کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی