کد خبر : 3953

ابوترابی:

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: کشورهای غربی به ویژه فرانسه که داعیه‌دار حقوق بشر هستند دائما در مسائل ایران دخالت می‌کنند که این‌ها باید بدانند که مسائل داخلی کشور ما هیچ ارتباطی به آنها ندارد.

ابوالفضل ابوترابی ، به اظهارات مداخله جویانه فرانسه در رابطه با صدور حکم "زم" اشاره کرد و گفت :کشورهای غربی نظیر فرانسه که داعیه‌دار حقوق بشر هستند و همیشه در امورات داخلی ما به بدترین وجه ممکن مداخله می‌کنند، اما خودشان ناقض اصلی حقوق بشر بودند.

وی در ادامه افزود: مردم فرانسه در اعتراض به سیاست‌های حاکم در این کشور، اعتراضات مسالمت‌آمیزی را شروع کرده بودند، اما با تندترین و بدترین برخوردها از سوی پلیس این کشور مواجه شدند؛ متاسفانه این مسئله نشان می‌دهد که سیاست کشورهای غربی یک بام و دوهواست چرا که وقتی نوبت به خودشان می‌رسد حقوق بشر کنار می‌رود، اما در ریزترین مسائل کشور ما دخالت‌های بی‌جایی را می‌کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد به حکم صادره برای زم اشاره و تاکید کرد: زم در شکل‌گیری اغتشاشات سال‌های اخیر بیشترین دخالت را داشته؛ زیرا ترویج خشونت و تحریک مردم برای کشتار، آتش‌سوزی، غارت اموال دولتی را در دستور کار داشته است.

 ابوترابی در ادامه افزود: با تحریک‌هایی که زم در کانال خبری منتسب به خود برای ایجاد اعتراضات خشونت‌آمیز در کشورمان انجام می‌داد؛ لذا چندین نفر کشته شدند که به دلیل وجود این مسائل محارب شناخته می‌شود و قانون هم در این رابطه به صراحت رای خود اعلام کرده و قوه قضائیه هم آن را اجرا خواهد کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی