کد خبر : 3952

بیگی:

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر گفت: دیوان محاسبات یکی از نهادهای نظارتی وابسته به مجلس شورای اسلامی بوده که می‌تواند در پیشگیری از فساد بسیار موثر واقع شود.

 

احمد علیرضا بیگی ، به نقش نظارتی دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: دیوان محاسبات می‌تواند برای پیشگیری از فساد بسیار موثر واقع شود؛ چرا که بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی است.

وی در ادامه افزود: چندی پیش رئیس دیوان محاسبات گزارشی از تفریغ بودجه سالیانه ارائه دادند که در حقیقت گزارش به یغما رفتن ثروت ملت بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر به تخلفات ارائه شده در تفریغ بودجه سال 99 اشاره و تصریح کرد: همه این فسادها را ما در سالها گذشته فریاد می‌زدیم، اما وکیل‌الدوله بودن برخی افراد در مجلس دهم مانع از این شد که دیوان محاسبات انتظارات را برآورده نکند.

بیگی تاکید کرد: متاسفانه در سال 97 چپاول در بیت‌المال اتفاق افتاده بود، اما گزارش این چپاول‌ها در سال 99 به عرض مردم و نمایندگان رسید که دیگر کار از کار گذشته بود؛ چرا که ثروت مردم از دست رفته است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر چپاولگران  در حال محاکمه هستند، ولی آن ثروت مردم از دست رفته و هر بلایی که سر این افراد هم آورده شود دیگر نمی‌توانیم این پول را برگردانیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی