کد خبر : 3950

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون امور امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا و آمریکا تلاش می کنند حزب الله را در حد مجموعه سیاسی نگه دارند و اجازه ندهند در شاخه نظامی به قدرت دست یابد زیرا حزب الله را خطر جدی برای رژیم صهیونیستی می دانند.

جلیل رحیمی جهان آبادی  در رابطه با پیام مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست آمریکا برای تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، گفت: اروپا و آمریکا اشتراکات زیادی دارند اما طی چند مدت گذشته دچار اختلاف نظرهای زیادی نیز شده اند که در سیاست خارجی مشهودتر است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدگاه اروپا و آمریکا نسبت به حزب الله، اظهار کرد: این قدرت ها در تلاش هستند حزب الله را در حد مجموعه سیاسی نگه دارند و اجازه ندهند در شاخه نظامی به قدرت دست یابد.

وی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از کشورهای مختلف، حزب الله را به عنوان متحد کشورمان در منطقه می شناسند، ادامه داد: بر این اساس اروپا و آمریکا این حزب را به عنوان خطر برای رژیم صهیونیستی محسوب می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه خلع سلاح حزب الله کمکی به امنیت منطقه نمی کند، افزود: در واقع باید اذعان کرد هر چقدر میزان قدرت حزب الله کاهش یابد، میزان دست درازی رژیم صهیونیستی در منطقه نیز افزایش می یابد.

عضو کمیسیون امور امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه حزب الله برای مردم منطقه و آزادی خواهان دنیا نماد مقاومت بشمار می رود و بدون شک اقدامات رسانه ای آمریکا برای سرکوب این مجموعه به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، اتحادیه اروپا با درخواست اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای "تروریستی" خواند حزب‌الله لبنان مخالفت کرد.

گفتنی است؛ قانون‌گذاران آمریکا جمعه در بیانیه‌ای خواستار "تروریستی" خواندن حزب‌الله لبنان توسط اتحادیه اروپا شده بودند

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی