کد خبر : 3934

رحیمی جهان آبادی به طرح الحاق کرانه باختری واکنش نشان داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است؛ استانداردهای دوگانه و بی‌خاصیت غربی‌ها در حوزه حقوق بشر هیچ ارمغانی نداشته است.

جلیل رحیمی جهان آبادی  با اشاره به موضوع الحاق بخشی از کرانه باختری به  رژیم صهیونیستی و واکنش های جهانی به این موضوع گفت:  از زمانی که رژیم صهیونیستی تشکیل شده؛ یعنی از ۱۹۴۸ تا الان یکی از مصیبت‌های بشریت و خاورمیانه بوده است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس افزود: این رژیم که یک رژیم نژادپرست و یک رژیم مخالف با اصول اولیه دموکراسی و انسانی است، به تصرف سرزمین فلسطینی‌ها اقدام کرده و نه تنها سرزمین آنها را اشغال کرده است بلکه بخش‌های مهمی از کشورهای همسایه به جنوب لبنان، بلندی‌های جولان که متعلق به سوریه بود ،حتی مناطقی شبه جزیره سینا را به تصرف خود درآورده است.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به نقش محور مقاومت در کم کردن قدرت اسرائیل در منطقه، ادامه داد: به مرور زمان طی چند دهه مقاومت مردم و مبارزاتی که انجام دادند که در قالب گروه‌های مقاومت در لبنان و مبارزات مردمی فلسطینی‌ها ،این رژیم عقب نشینی کرده و بخش‌هایی از کشورهای همسایه را که در اشغال خود بوده است را رها کرده است؛ اما در فلسطین اشغالی همچنان دست اندازی آن به کرانه غربی و به کرانه غزه ادامه دارد.

بیشتر بخوانید: 

  • الحاق کرانه باختری به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است
  • طرح صهیونیستی الحاق کرانه باختری  به اراضی اشغالی، در ادامه پروژه یهودی سازی فلسطین است

وی تاکید کرد: با حضور نیروهای مانند جنبش حماس و جهاد اسلامی و تلاش و مبارزه آنها با اشغالگری رژیم صهیونیستی؛ این زمین خواری و تصرف به نتیجه نرسیده است،اما در کرانه غربی آنها احساس می‌کنند که می‌توانند اقداماتی را انجام دهند و مناطقی را در قالب شهرک‌سازی و یا در قالب الحاق به منطقه تحت  اشغال رژیم صهیونیستی، به تصرف دربیاورند.

عضو مجمع نمایندگان خرسان جنوبی در مجلس با اشاره به مخالفت های برخی کشورها و مردم آزاده جهان با طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل،تاکید کرد: این اشغال سرزمینی با واکنش‌های شدید در داخل فلسطین و در مجامع بین‌المللی مواجه شده است،واکنش  مردم فلسطین،همین طور مردم در منطقه و از سوی کشورهای آزاده و مسلمان منطقه و جهان کشورهای غربی را بیدار می کند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها و غربی‌ها در این چند دهه ؛این همه جنایت و اشغالگری، نقض آشکار حقوق بین الملل و نقض آشکار حقوق انسانی یک ملت به نام ملت فلسطین را ندیدند و بر روی آن چشم فرو بستند و امیدواریم  از خواب بیرون بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه استانداردهای دوگانه و بی‌خاصیت غربی‌ها در حوزه حقوق بشر هیچ ارمغانی نداشته است،تصریح کرد: ریشه بسیاری از ناامنی‌ها ،بسیاری از افراط گرایی ها و تنش‌ها در خاورمیانه رژیم صهیونیستی است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نهادهای بین المللی در موضوع فلسطین و توقف سیاست های خصمانه رژیم صهیونیستی باید گام های عملی بردارند،تصریح کرد: این حوادث حقانیت راهی را که کشورهای مستقل منطقه از جمله جمهوری اسلامی و مردم آزادی فلسطین  می روند  را نشان می دهد؛ چراکه این رژیم به جز نکبت و بی آبرویی برای بشریت و به جز سرافکنده کردن غربی ها هیچ ثمری نداشته است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی